SDHSAA Member Schools

Aberdeen Central Edgemont Lemmon Sioux Falls Christian
Aberdeen Christian Edmunds Central Lennox Sioux Falls IPC
Aberdeen Roncalli Elk Mountain Leola Sioux Falls Lincoln
Alcester-Hudson Elk Point-Jefferson Little Wound Sioux Falls New Technology
Andes Central Elkton-Lake Benton Lower Brule Sioux Falls O'Gorman
Arlington Estelline Lutheran HS of Sioux Falls Sioux Falls Roosevelt
Armour Ethan Lyman Sioux Falls Washington
Avon Eureka Madison Sioux Valley
Baltic Faith Marion Sisseton
Belle Fourche Faulkton Area Marty Spearfish
Bennett County Flandreau McCook Central St. Francis Indian
Beresford Flandreau Indian McCrossan St. Thomas More
Bison Florence McIntosh Stanley County
Black Hills Lutheran Frederick Area McLaughlin Sturgis Brown
Bon Homme Freeman Menno Sully Buttes
Bowdle Freeman Academy Milbank Summit
Brandon Valley Garretson Miller Sunshine Bible Academy
Bridgewater-Emery Gayville-Volin Mitchell Takini
Britton-Hecla Gettysburg Mitchell Christian Tea Area
Brookings Great Plains Lutheran Mobridge-Pollock Timber Lake
Burke Gregory Montrose Tiospa Zina
Canistota Groton Area Mt. Vernon Tiospaye Topa
Canton Hamlin New Underwood Todd County
Castlewood Hanson Newell Tripp-Delmont
Centerville Harding County Northwestern Tri-Valley
Chamberlain Harrisburg Oelrichs Vermillion
Chester Area Henry Oldham-Ramona Viborg-Hurley
Cheyenne-Eagle Butte Herreid Parker Wagner
Clark Highmore-Harrold Parkston Wakpala
Colman-Egan Hill City Philip Wall
Colome Hitchcock-Tulare Pierre T.F. Riggs Warner
Corsica-Stickney Hot Springs Pine Ridge Watertown
Crazy Horse Hoven Plankinton Waubay
Crow Creek Howard Platte-Geddes Waverly-South Shore
Custer Huron Rapid City Central Webster Area
Dakota Christian Ipswich Rapid City Christian Wessington Springs
Dakota Valley Irene-Wakonda Rapid City Stevens West Central
De Smet Iroquois Red Cloud White Lake
Dell Rapids James Valley Christian Redfield White River
Dell Rapids St. Mary Jones County Rosholt Willow Lake
Deubrook Area Kadoka Area Rutland Wilmot
Deuel Kimball Sanborn Central Winner
Doland Lake Preston School for the Blind/VI Wolsey-Wessington
Douglas Langford Area Scotland Woonsocket
Dupree Lead-Deadwood Selby Area Yankton