DateMeetSiteDirectorRefereeStarter(s)
Mar 27
10:00 AM
RC Developmental MeetRapid CityJared VasquezJ. Vasquez L. Stevens
Mar 29
1:00 pm
Lounsbery Early BirdCentervilleDoug EdbergT. Waterman R. Hansen
Mar 29
2:00 PM
Eureka Early BirdEurekaNick WeismantelB. Beck D. Bauer
K. Kusler
Mar 30
3:30pm
Madison DualO'GormanSteve KueterE. Foss M. Murren
E. Foss
Apr 01
9:00am
Douglas Early BirdDouglas HS Box ElderNaomi HatfieldD. Paulson
B. Tucker
Apr 01
4pm
Hamlin Early BirdHayti Sports ComplexTimm MacDonellT. Casper L. Goebel
Apr 01
TBD (2:00 p.m.)?
Sunshine Bible Academy Inv.MillerGreg PedersenD. Duxbury S. Charron
Apr 01
1:00/2:30
April Fools MeetSissetonJack AppelC. Schubert B. Sawinsky
Apr 06
4:00 PM
WHS QuadrangularSF WashingtonNate MalchowJ. Lukens M. Murren
Apr 06
2:00
Ethan/Parkston Early BirdParkstonMatt YostB. Malloy B. Malloy
Apr 06
4:00 pm
Barnes - Evans RelaysFlandreauRick WeberT. Long T. Prohl
Apr 06
3:30
EPJ Huskies InvitationalElk PointJustin Cory ClercxT. Waterman R. Hansen
Apr 06
1:00
Bob Judson InvitationalPierreBrian MoserM. Wendelgass S. Charron
R. Loecker
Apr 06
Field-2:00, Running-3:30
Scotland InvitationalScotlandJim Kocer, Gary PepperJ. Evans L. Namminga
Apr 06
12:00 PM
South Central ConferencePlatteFrank CutlerB. Sieh M. Mebius
Apr 06
4:00 PM
Harrisburg QuadHarrisburgJim AltenburgE. Foss J. Cain
Apr 06
12:30pm
Ipswich Early BirdIpswich Athletic ComplexDan KnustD. Donat D. Bauer
Apr 06
4:00 PM
West Central Early BirdWest Central High SchoolAndrea JohnsonR. Deutsch R. DeBoer
Apr 08
2:00pm
Athletic Booster ClubVermillion/USDJason HuskaR. Luther J. Selchert
Apr 08
11:00
Dan Clarke RelaysBridgewaterJeff VanLeurR. Arend T. Long
Apr 08
1:00
Mobridge-Pollock Early BirdMobridgeTroy StenbergJ. Schlekeway R. Thomas
D. Bauer
Apr 08
3:30pm
Mark Acheson InvitationalColtonEric SmartT. Fjellestad B. Wilkins
Apr 08
3pm
Sno BirdEstelline, SDJeremy BachmanT. Casper S. Kjellsen
Apr 09
3:30 pm
Huron InviteTiger Stadium - HuronTerry RotertM. Wendelgass S. Charron
R. Loecker
Apr 09
9:00am
Queen City InvitationalSpearfishStephanie OrnelasD. Paulson
B. Tucker
Apr 09
11:30 am
Patriot InvitationalMiller SDBill BarrieN. Mack K. Kusler
Apr 09
1:00 pm MT
Timber Lake Invitational Timber LakeDarrell KarasR. Thomas J. Flatland
Apr 10
11:00 AM CT
Bill PistulkaWinnerBrett GardnerM. Mebius J. Evans
B. Sieh
Apr 10
10:00 AM
Brandon Valley InvitationalBrandon Valley High SchoolRandy MarsoJ. Lukens E. Foss
M. Murren
Apr 13
2:00pm
Wagner RelaysWagnerNeil GoterL. Namminga B. Malloy
Apr 13
3:30
Chester Booster Club Track MeetChesterJulie EppardM. Wendelgass S. Charron
Apr 13
4:00
Canton RelaysCantonKent KnudsonR. Luther T. Waterman
Apr 13
10:00 MT
Harry Weller InviteKadokaMark ReimanT. Parquet G. Patterson
R. Rockafellow
Apr 13
3:00pm
Jack Rasmussen RelaysSalem, SDDoug DurfeeJ. Evans B. Wilkins
Apr 13
1:00 pm
Centerville InviteCentervilleDoug EdbergJ. Cain R. Hansen
Apr 13
4:00 PM
BV-Mitchell-Yankton TriangularBrandon Valley High SchoolRandy MarsoJ. Lukens E. Foss
M. Murren
Apr 13
3:00
Pork Chop RelayClear LakeBRIAN TVEDTT. Casper B. Sawinsky
Apr 13
4pm
Brace-Hopfinger VolgaMoe RuesinkL. Goebel T. Prohl
Apr 13
4:00pm
Brookings/Watertown DualBrookingsRandy SomaD. Schooley S. Kjellsen
Apr 13
11:30
Rob Leuckei InviteGrotonbrian dolanD. Donat E. Donat
Apr 13
4:00 pm
Miller QuadMillerTom McGough/Terrell NewtonS. Schroeder K. Kusler
Apr 15
3:30pm
OG/Washington DualOGormanSteve KueterE. Foss M. Murren
E. Foss
Apr 15
4:00
Lennox InviteLennoxDan DeVriesR. Luther M. Murren
Apr 15
12:00 PM
Booster Club RelaysDe SmetCory HaugenM. Wendelgass S. Charron
R. Loecker
Apr 15
9:30 FE/11:30R
Menno RelaysMennoJacque LieblR. Deutsch B. Malloy
Apr 16
9:00 AM
Track-O-RamaO'Harra StadiumJordan BauerB. Tucker L. Stevens
Apr 16
4:30 PM
Avon InvitationalAvonTom CulerL. Namminga B. Malloy
Apr 16
1:00
Rotary RelaysMobridgeTroy StenbergJ. Schlekeway R. Thomas
D. Bauer
Apr 16
3:00
South Dakota National Guard InviteMilbank High SchoolRyan ScoularB. Sawinsky R. Kwasniewski
Apr 16
10:00 AM MT
Bennett County InviteMartin, SDJon PiersonT. Parquet G. Patterson
C. Corey
Apr 16
4:00 PM
Metro ConferenceHoward Wood FieldSteve MooreE. Foss M. Murren
Apr 17
10:00am
Vince RelaysElktonSteve EricksonT. Casper E. Gebhart
J. Larsen
Apr 17
9:30
Jesse James InvitationalGarretsonKevin StecklerR. Arend T. Long
Apr 17
12:00 pm CT
Battler InvitationalGettysburgVern SmithJ. Schlekeway D. Bauer
K. Kusler
Apr 17
10:00am
Corn Palace RelaysMitchellCory AadlandM. Wendelgass S. Charron
R. Loecker
Apr 17
9:00 am MST
Center of the Nation InviteBelle FourcheAdam NowowiejskiJ. Aberle
A. Koppinger
Apr 20
1:00 PM
Jaguar InvitationalCorsicaScott MuckeyJ. Evans M. Mebius
Apr 20
4:00
Mike Seivert InviteAlcesterMatt Storo/Geoff GrossR. Hansen T. Long
Apr 20
1 PM
GV Tri-State InviteGayvilleKellen MoserJ. Selchert B. Ryken
Apr 20
3:30
Tea InvitationalTea AreaBrent DeBoerR. Deutsch T. Waterman
Apr 20
2:00
Fleveras-SD/NE ChallengeTyndallMike DuffekB. Malloy L. Namminga
Apr 20
4:00 PM
Yankton meet BV/SCH/SFW/O'GormanYankton Middle School Field/TrackRyan Mors/Luke YoumansC. Gordon D. Dannenbring
Apr 20
4pm
Banana RelaysHayti Sports ComplexTimm MacDonellS. Kjellsen D. Schooley
Apr 20
3:00
Kiwanis RelaysCLEAR LAKEBRIAN TVEDTT. Casper B. Sawinsky
Apr 20
1:30
Howard Tiger RelaysHowardPat RumlL. Calmus B. Wilkins
Apr 20
11:30 AM
Big Dakota ConferenceChamberlainBill KurtzS. Schroeder B. Sieh
C. Wilson
Apr 20
3:30pm
Brookings QuadBrookingsRandy SomaM. Wendelgass S. Charron
Apr 20
3:30pm
Brookings QuadBrookingsRandy SomaM. Wendelgass S. Charron
Apr 20
9:00
Wall QuadWallLex HeathershawG. Patterson T. Parquet
Apr 20
4:00 PM
Watertown Roosevelt DualHoward Wood FieldSteve MooreE. Foss M. Murren
Apr 22
4:00
Lennox Booster Club LennoxDan DeVriesR. Luther M. Murren
Apr 22
1:00 pm
Flyer InviteFreemanKristina SageC. Gordon R. Deutsch
Apr 22
1:00 pm
Charger InviteOnida, SDJeremy ChicoineJ. Schlekeway D. Bauer
Apr 22
10:00
Redfield RelaysRedfieldGeorge A SeilerD. Donat S. Charron
Apr 22
9:00
Custer Invitational CusterJoey KortemeyerJ. Aberle
B. Tucker
Apr 23
1:30
Greenway RelaysMount VernonEric DenningJ. Evans B. Malloy
Apr 23
1:00
Pierre Legion RelaysPierreBrian MoserM. Wendelgass S. Charron
R. Loecker
Apr 23
9:00
Wall InvitationalWallLex HeathershawR. Rockafellow G. Patterson
T. Parquet
Apr 23
9:00
Wall InvitationalWallLex HeathershawR. Rockafellow G. Patterson
T. Parquet
Apr 23
11:30 AM
Watoma RelaysWatertownCraig BoyensS. Kjellsen D. Schooley
Apr 24
11:00 am
Flandreau InvitationalFlandreauRick WeberT. Casper T. Prohl
G. Leighton
Apr 24
9:30am
Tom Main Track MeetChesterJulie EppardM. Wendelgass S. Charron
Apr 24
10:00 AM
Platte-Geddes RelaysPlatteFrank CutlerL. Namminga R. Rockafellow
Apr 24
10:00 AM
Dacotah Bank RelaysLemmon Lions FieldJosh AndersonT. Parquet R. Thomas
Apr 24
10:00am
Tiger RelaysIpswich Athletic ComplexDan KnustD. Donat D. Bauer
Apr 24
10:00 am MST
Belle Fourche TriangularBelle FourcheAdam NowowiejskiJ. Aberle
Apr 27
4:00 PM
WHS/RHS MeetSF WashingtonNate MalchowJ. Lukens M. Murren
Apr 27
1100 AM
Great Plains Conference CorsicaTom Culver/Scott MuckeyJ. Selchert B. Ryken
Apr 27
3:00pm
Gene Danielsen RelaysSalem, SDDoug DurfeeJ. Evans B. Wilkins
Apr 27
3:30
Titan InvitationalTea AreaBrent DeBoerT. Fjellestad T. Waterman
Apr 27
4:00 PM
Yankton Dual O'GormanYankton Middle School Field/TrackRyan Mors/Luke YoumansC. Gordon D. Dannenbring
Apr 27
4:00 PM
DV InvitiationalNorth Sioux CityBill ClementsR. Luther K. Kusler
Apr 27
1:00 pm MT
Timber Lake Teacher's MeetTimber LakeDarrell KarasC. Huffman J. Flatland
Apr 27
11:00 am MST
Northern Hills InviteBelle FourcheAdam NowowiejskiD. Paulson
R. Thomas
Apr 27
1pm
Pat Giligan-AlumniEstelline, SDJeremy BachmanT. Casper S. Charron
Apr 27
11:30
Groton Tiger RelaysGrotonBrian DolanD. Donat E. Donat
Apr 27
4:00 PM
RC Festival of RelaysRapid CityJared VasquezB. Tucker L. Stevens
Apr 27
2:00 pm
Miller Booster ClubMillerTom McGough/Terrell NewtonD. Duxbury S. Schroeder
Apr 29
4:00
Terry Bong RelaysCantonKent KnudsonR. Luther T. Waterman
Apr 29
2:00 FE/3:30 R
Erv Ptak RelaysMennoJacque LieblL. Namminga B. Malloy
Apr 29
2:00 pm
Yellowstone Trail Conference MeetEureka, SDNick WeisemantelD. Donat E. Donat
Apr 29
12:00 pm CST
Cecil Johnson InvitationalPRESHOCooper GarnosB. Lowery M. Mebius
T. Parquet
Apr 30
2:00 PM
Howard Wood Dakota RelaysHoward Wood FieldCasey MeileT. Casper E. Foss
B. Malloy
Apr 30
9:00am
OG InviteOGormanSteve KueterM. Wendelgass S. Charron
R. Deutsch
Apr 30
1:00/2:30
Legion RelaysSissetonJack AppelN. Mack S. Deutsch
C. Schubert
Apr 30
4:00 pm
Webster InvitationalWebsterAdam Joshua MinesE. Donat R. Kwasniewski
D. Donat
Apr 30
9:00 am
Mountain West InviteLeadDr. Dan LeikvoldJ. Aberle J. Aberle
B. Tucker
May 01
9:00 AM
Howard Wood Dakota RelaysHoward Wood FieldCasey MeileT. Casper E. Foss
B. Malloy
May 01
9:00 am
AC/DC InviteLake AndesRocky BrinkmanL. Namminga M. Mebius
May 01
10:00 MT
Peoples Market / Discount Fuel InviteKadokaMark ReimanJ. Rhodes, Jr G. Patterson
R. Rockafellow
May 01
10:00 AM
Harold Severson InviteLemmon Lions FieldJosh AndesonJ. Rhodes, Jr R. Thomas
May 01
10:30 AM
Eureka Legion MeetEurekaNicholas J WeismantelE. Donat D. Bauer
D. Donat
May 04
2:00pm
LMVC Track MeetTyndallMike DuffekL. Namminga B. Malloy
May 04
4:00
Lenwood InviteLennoxDan DeVriesR. Luther M. Murren
May 04
1:00 pm
Don Diede RelaysFreemanKristina SageJ. Selchert B. Ryken
May 04
3:00
Baltic Invitational Track MeetBalticCameron KerkhoveR. Arend T. Long
May 04
10:30
Meet of LegendsBurkeMike SebernJ. Evans M. Mebius
May 04
4:00 PM
Triangular (SFR, SFW)WatertownCraig BoyensS. Kjellsen D. Schooley
May 04
4:00PM
Beresford Lions Club BeresfordGeoff GrossK. Nelson T. Waterman
May 04
4pm
Sioux ValleyVolgaMoe RuesinkT. Casper T. Prohl
May 04
3pm
Dwight Kinney InviteEstelline, SDJeremy BachmanE. Gebhart L. Goebel
May 04
1:00
Valley Queen InviteMilbank High SchoolRyan ScoularB. Sawinsky R. Kwasniewski
May 04
3:30pm
Brookings Quad #2BrookingsRandy SomaM. Wendelgass S. Charron
May 04
10:30 AM
Eureka Lions MeetEurekaNick WeismantelB. Beck D. Bauer
May 04
10:00 am MT
Comet InviteRapid City Christian SchoolKyle Courtney J. Aberle A. Koppinger
May 04
11:00 am
Miller InvitationalMillerTom McGough/Terrell NewtonD. Duxbury S. Schroeder
K. Kusler
May 06
2:30 PM
Metro ConferenceSioux FallsJoey StruweM. Murren T. Fjellestad
E. Foss
May 06
2:00 pm
Yankton First Dakota RelaysYankton MSRyan Mors/Luke YoumansC. Gordon D. Dannenbring
May 06
2:30PM
Metro Conference MeetHoward Wood FieldCasey MeileM. Murren T. Fjellestad
E. Foss
May 07
3:00
Dan Barker RelaysTrojan Field - Madison, SDMichael RickeT. Casper B. Wilkins
B. Schuurmans
May 07
4:00/5:30
Twilight MeetSissetonJack AppelR. Kwasniewski S. Deutsch
B. Sawinsky
May 07
4:00pm
CWL QuadrangularClarkTravis AhrensR. DeBoer R. Loecker
May 07
12:00
Jimmy Rearick/Warbird InvitationalMillerJennifer Boomsma-KelseyM. Wendelgass S. Charron
May 07
4:00pm
CWL QuadrangularClarkTravis AhrensR. DeBoer R. Loecker
May 07
10:00 am Mt
Timber Lake Last ChanceTimber LakeDarrell KarasR. Thomas J. Flatland
May 07
4:00 PM
Harrisburg/Brookings DualHarrisburgJim AltenburgJ. Selchert J. Cain
May 07
1:00/3:00
Burnell Glanzer RelaysArmourRon WeberJ. Evans B. Malloy
May 07
12:00 pm
Yankton JH RelaysYankton Middle School Field/TrackRyan Mors/Luke YoumansD. Dannenbring C. Gordon
May 08
10:00 AM
Gregory Invitational GregoryKurt StukelJ. Evans M. Mebius
May 08
11:00 AM
Al Sahli InvitationalAberdeenGene BrownellM. Wendelgass S. Charron
R. Loecker
May 08
10:00am
Running ElkElktonSteve EricksonT. Casper E. Gebhart
J. Larsen
May 08
9:00 am
Black Hills Track ClassicSurgisTodd PalmerD. Paulson C. Corey
B. Tucker
May 08
10:00 am CT
Potter County InvitationalGettysburgVern SmithJ. Schlekeway D. Bauer
May 08
9:30am
Parker InviteParkerJennifer Becker / Donavan DeBoerR. Deutsch T. Prohl
D. DeBoer
May 10
2:30/3:30
Dell Rapids InvitationalDell RapidsJeff DvorakR. Luther M. Murren
May 11
2:00pm
SESD Track MeetChamberlainBill KurtzL. Namminga B. Malloy
May 11
1:00 PM
QualifierO'Harra StadiumJordan Bauer  B. Tucker
May 11
2:00 pm
Sturgis MeetSurgisTodd PalmerD. Paulson C. Corey
May 11
1:00
AHHS InviteAlcester, SDMatt StoroR. Hansen T. Long
May 11
2:00 pm
Lake Central ConferenceFlandreauRick WeberS. Kjellsen T. Prohl
L. Goebel
May 11
11:00 AM
Ft. Randall InvitationalLake AndesTom Culver/Rocky BrinkmanJ. Evans B. Ryken
May 11
10:00 am
281 Conference Track MeetMiller, SDBill BarrieM. Wendelgass S. Charron
May 11
1:00 PM
ECC Conference MeetWebsterJon MeyerT. Casper G. Leighton
May 11
2:00 pm
Orville Pfitzer RelaysBrittonJon AndersonN. Mack K. Kusler
May 11
3:30
Capital City QualifierPierreBrian MoserB. Lowery R. Loecker
R. DeBoer
May 11
12:30pm
Lake Region ConferenceIpswich Athletic ComplexDan KnustD. Donat D. Bauer
E. Donat
May 13
1:00pm
Dakota Valley ConferenceEstellineJeremy BachmanT. Casper S. Charron
E. Gebhart
May 13
2:00 pm
Big East ConferenceGarretsonKevin StecklerR. Arend K. Kusler
T. Long
May 13
11:00 am
Cornbelt ConferenceFreemanKristina SageC. Gordon B. Ryken
May 13
10:00 AM
Little Moreau Conference MeetLemmon Lions FieldJosh AndersonR. Thomas A. Koppinger
May 13
10:00 am CST
Western Great Plains ConferencePRESHOCooper GarnosM. Mebius G. Patterson
T. Parquet
May 13
2:30
Dakota XII Conference MeetDell RapidsJeff DvorakR. Luther B. Wilkins
M. Murren
May 13
11:00
NEC Conference ChampionshipGrotonBrian DolanS. Kjellsen R. Kwasniewski
D. Schooley
May 13
3:30 PM
SF InviteHoward Wood FieldSteve MooreE. Foss T. Fjellestad
May 14
10:00 am
Black Hills ConferenceSturgisTodd PalmerD. Paulson
B. Tucker
May 14
2:30 PM
Rich Greeno InvitationalSioux FallsJoey StruweM. Murren E. Foss
T. Fjellestad
May 14
2:00
Ethan/Parkston RelaysParkstonMatt YostL. Namminga B. Malloy
May 14
12:00 PM
Waubay LegionWebsterBruce Spindler/Nathan BloomS. Deutsch R. Kwasniewski
May 14
3:00
Lezlie Blasius MemorialKimballMatt DykstraJ. Evans M. Mebius
May 15
11:00 AM
ESD ConferenceAberdeenGene BrownellM. Wendelgass S. Charron
R. Loecker
May 15
10:00
CSDC Conference MeetSully ButtesJeremy ChicoineJ. Schlekeway D. Bauer
R. Thomas
May 18
2:00 PM
Last Chance QualifierHoward Wood FieldNate MalchowJ. Lukens M. Murren
May 18
4:00pm
Brookings QuadBrookingsRandy SomaJ. Larsen J. Larsen
May 20
3:30 pm
Mark Wendelgass RelaysTiger Stadium - HuronTerry RotertM. Wendelgass S. Charron
R. Loecker
May 20
10:00am
Region 4BChesterJulie EppardJ. Lukens T. Fjellestad
K. Kusler
May 20
10:00 AM
Region 8B Track MeetLemmon Lions FieldJosh AndersonB. Lowery R. Thomas
May 20
9:00
Region 7 MeetWallLex HeathershawR. Rockafellow G. Patterson
T. Parquet
May 20
12:00
Region 1ASisseton High SchoolRyan ScoularR. Kwasniewski D. Donat
E. Donat
May 20
1pm
Region 2AVolgaMoe RuesinkT. Casper T. Prohl
L. Goebel